Transportas Paryžiuje

Air France autobusai nuo šiol siūlo naujovę- bilietų įsigijimą internetu.

Daugiau informacijos rasite Les Cars Air France web svetainėje :

www.lescarsairfrance.com/en.html

Gerų kelionių !


Papildomos  informacijos apie visuomeninį transportą Prancūzijoje ir kaip keliauti po Paryžių, rasite taip pat šiame dokumente: parsisiųsti.


 TGV (train grande vitesse- greitasis traukinys) Prancūzijos geležinkelių sistema labai gerai išplėtota. Važiuojant greitaisiais traukiniais (greitis apie 300km/val), bilietą reikėtų užsisakyti iš anksto, bet tai galima padaryti ir paskutinę minutę. Užsisakius iš anksto, – kaina mažesnė. Paryžiuje yra penkios svarbiausios tarptautinės geležinkelio stotys, kurias valdo prancūzų valstybinis geležinkelis – SNCF. „Gare de Lyon“ (rytiniame Paryžiuje) yra pagrindinė miesto stotis, iš kurios išvyksta traukiniai į Prancūzijos pietus, Alpes, Italiją, Šveicariją ir Graikiją. Iš „Gare de l’Est“ traukiniai  išvyksta į rytinę Prancūziją, Austriją, Šveicariją ir Vokietiją. Į „Gare du Nord“ atvyksta traukiniai iš Nyderlandų, Belgijos ir Skandinavijos, išvyksta į Londoną. Traukiniai iš kelių Lamanšo uostų atvyksta į „Gare St – Lazare“. Į „Gare de Monparnasse“ atvyksta traukiniai iš Bretanės ir Ispanijos. Kitos pagrindinės stotys Massy-Palaiseau ir Marne-la-Valée, skirtos traukiniams iš/į Dysneyland Resort Paris atrakcionų parko, Charles de Gaulle oro uosto. Traukinių tvarkaraščius, ypatingus pasiūlymus, bei kainas rasite internete : www.sncf.fr Viešasis transportas: Paryžiuje galite važinėti metro, tramvajais, autobusais. Metro ar autobuso vienkartinio bilieto kaina -1,60 eur. Perkant dešimt bilietų iš karto, reiks sumokėti 11,60 eur. Bilietus reikia saugoti iki kelionės pabaigos. Važinėjant kasdien, verta nusipirkti savaitinį (kaina 17,20eur ) arba mėnesinį (56,60eur) bilietą, su kuriuo galėsite keliauti po Paryžių 1-2 zonų ribose.Daugiau informacijos apie kainas, tvarkaraščius ir nuolaidas rasite internete: www.ratp.fr Charles de Gaulle (CDG) oro uostas „Charles de Gaulle“ – pagrindinis Paryžiaus oro uostas, esantis už 30km į šiaurę nuo miesto. Oro uostą sudaro du pagrindiniai terminalai CDG1 ir CDG2 ir šešios sujungtos salės: CDG2A, CDG2B, CDG2C, CDG2D, CDG2E, CDG2F.CDG2 terminale yra TGV- RER stotis, iš kurios vykstama i Paryžiaus centrą  Iš oro uosto į Paryžiaus centrą galima nuvažiuoti autobusu, traukiniu ar taksi. „Air France“ autobusai veža dviem kryptim: maždaug kas 12 minučių autobusas išvyksta į „Charles de Gaule-Etoile“ (sustoja prie Triumfo Arkos) ir į „Porte Maillot“  (kelionė trunka apie 40min.). Kitas autobusas, kas pusvalandį, veža į „Gare de Lyon“ ir „Montparnasse“ traukinių stotį (kelionė trunka apie 50min.)  „Roissybus“ tarnyba, priklausanti RATP (viešasis Paryžiaus transportas) taip pat veža keleivius į Paryžiaus centrą. Sustojama prie „Opéra“stoties, šalia  Paryžiaus  Operos (kelionė trunka 50 minučių). Autobusai važinėja nuo 5val45min. iki 23val15min. Visi trys maršrutai Paryžiuje susisiekia su metro, RER ar autobusų tinklu.Vieno bilieto kaina važiuojant autobusu iš „Charles de Gaulle“ oro uosto į :

  • „Charles de Gaule-Etoile“ ir  „Porte Maillot“  15 eur
  • „Gare de Lyon“ ir „Montarnasse TGV“ 16,50 eur
  • Vaikams nuo 2 iki 11metų 7,50 eur

Perkant bilietą pirmyn/atgal :

  • „Charles de Gaule-Etoile“ ir  „Porte Maillot“  24 eur
  • « Gare de Lyon“ ir „Montarnasse TGV“ 27 eur
  • Vaikams nuo 2 iki 11metų 8 eur

Jei nusprendėte į Paryžiaus centrą keliauti viešuoju transportu -RER B traukiniu (SNCF), nemokamas oro uosto autobusas jus nuveš iki traukinių stoties (CDG2 terminale):

  • Iš oro uosto važiuojant į Paryžių su RER B reikia pasirinkti kryptį « St-Rémy-les-Chevreuses / Massy ».
  • Iš Paryžiaus važiuot į oro uostą su RER B reikia pasirinkti kryptį « Aéroport Charles de Gaulle 2 TGV ».

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *